Życiorys

Tomasza Rostafińskiego

Dr Thomas RostafinskiDr Tomasz Rostafiński jest psychologiem klinicznym uprawnionym w stanie Illinois od roku 1984. Ukończył w roku 1981 doktorat filozofii (Ph.D.) w dziedzinie psychologii klinicznej na Uniwersytecie Ohio (Athens). Posiada również tytuł magistra nauk (M.S.) z psychologii klinicznej z tegoż uniwersytetu oraz licencjat (B.A.) z Reed College (Portland, Oregon).  Program szkolenia z psychologii klinicznej w Ohio University był i pozostaje akredytowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów (APA).  Studiował również dzięki stypendium Fundacji Kościuszkowskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczelni na której jego pradziadek Józef Rostafiński był przed laty profesorem botaniki.

Dr Rostafiński przybył do Chicago w 1980 roku, gdzie zakończył przed doktoratem staż z psychologii klinicznej w Centrum Medycznym Rush-Presbyterian-St Luke (dziś Rush University Medical Center). 

Od ukończenia studiów pracuje jako psycholog kliniczny w Cermak Health Services (w służbie Departmentu Więziennictwa Powiatu Cook w Chicago), w szpitalu Św. Marii z Nazaretu w Chicago (gdzie Centrum Opieki Psychicznej świadczy usługi w językach polskim i hiszpańskim, jak i angielskim), w poradni Midwest Neuropsychiatric Associates w Chicago oraz w Szpitalu MacNeal w Berwyn.

Podczas stażu dr Rostafiński służył jako instruktor Uniwersytetu Rush. Od tego czasu wykładał na uczelniach Forest Institute of Professional Psychology (Des Plaines, później Wheeling), Illinois School of Professional Psychology (Rolling Meadows) i Chicago School of Professional Psychology, obecnie zaś w Akademii Medycznej Stritch uniwersytetu pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Chicago, gdzie obecnie zajmuje stanowisko klinicznego profesora nadzwyczajnego wydziału Psychiatrii i Behawioralnych Nauk Neurologicznych.  Jest także uprawniony do praktyki szpitalnej w Centrum Medycznym Uniwesytetu Loyoli.

Dr. Rostafiński prowadzi od roku 1984 prywatny gabinet psychologiczny w Oak Park w stanie Illinois. Prowadzi psychoterapię oraz świadczy inne usługi kliniczne osobom dorosłym w języku polskim, którym posługuje się biegle, jak również w języku angielskim.

Dr. Rostafiński jest konsultantem uprawnionym przez Amerykańskie Towarzystwo Hipnozy Klinicznej (ASCH) i jest członkiem tegoż towarzystwa, jak również innych stowarzyszeń:

Dr Rostafiński jest także członkiem i byłym prezesem Chicagowskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej (CSCH), sekcji składowej ASCH. 

Dr Rostafiński interesuje się m.in. psychoanalizą, filozofią egzystencjalną, kulturoznawstwem, językoznawstwem, religioznawstwem, sztuką i literaturą, przyrodą, fotografią i kreatywnością.

Linka do pełnego życiorysu (PDF, ang.)